Nowy sposób budowy domów

Przynajmniej jakaś część z nas marzyła kiedyś, aby zamieszkać w drewnianym domku. Albo żeby chociaż do takiego stylu nawiązywał. W Polsce dominuje budowanie domów według technologii murowanej, może wynika to z przekonania, że dom rodzinny powinien być zbudowany na pokolenia. Jednak powoli dociera do naszego kraju nowy trend przy wznoszeniu obiektów mieszkalnych. Jest to technologia szkieletowa wywodząca się z Ameryki Północnej, szczególnie z Kanady. Szacuje się, że do dziś na tym kontynencie stoi mniej więcej 90% szkieletowych konstrukcji spośród wszystkich budowli.

CZYM JEST TECHNOLOGIA SZKIELETOWA?
Charakteryzuje się tym, że budynek składa się z przygotowanych w fabryce prefabrykatów gotowych do montażu na miejscu budowy. Przygotowanie projektu takiej konstrukcji jest prostsze, a sama budowa domów w technologii szkieletowej trwa krócej niż sposobem murowanym. Kolejnym atutem jest mniejszy koszt takiej inwestycji. Kiedy natomiast zapragniemy powiększyć taki dom, to łatwiej będzie dobudować następne pomieszczenia. Za pomocą techniki szkieletowej warto postawić także garaż, jeśli tylko mamy taką potrzebę.

TECHNOLOGIA SZKIELETOWA NA ŚWIECIE
Poza samą Ameryką Północną, coraz więcej takich domków powstaje w Skandynawii oraz w Niemczech – naszych zachodnich sąsiadów. Zatem to tylko kwestia czasu nim ten trend na szerszą skalę zagości u nas.

 

Więcej informacji znajdziesz na https://concepteiendom.pl