Makijaż dla brązowych oczu: Porady i techniki makijażu dla posiadaczy brązowych oczu

Brązowe oczy są piękne i tajemnicze, ale również wymagają dobrego makijażu, który podkreśli ich urodę. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak właściwie malować brązowe oczy oraz jakie kolory i techniki się sprawdzą.

Przygotowanie skóry do makijażu

Aby makijaż wyglądał na brązowych oczach pięknie i trwał dłużej, warto zacząć od odpowiedniego przygotowania skóry. Najlepiej zastosować kremowy korektor, który ukryje zaczerwienienia i zacienienia pod oczami oraz jasny, matowy puder, który wyrówna koloryt skóry na powiekach. Pamiętajmy również o nałożeniu bazy pod cienie, dzięki czemu wytrzymają one dłużej i będą wyglądały intensywniej.

Kolory cieni dla brązowych oczu

Brązowe oczy pięknie komponują się z różnymi kolorami cieni do oczu. Jednakże najtrudniej wybrać odpowiedni odcień brązu, który idealnie pasuje do naturalnego koloru naszych oczu. Dobra rada jest taka, aby szukać kolorów, które są na przeciwległych końcach koła kolorów. Daje to pewność, że kolory będą się dobrze ze sobą komponować.

Cienie miedziane, brązowe i zielone są doskonałym wyborem dla brązowych oczu. Z kolei cienie szare, różowe i fioletowe kontrastują z brązem i podkręcają jego intensywność. Cechą charakterystyczną brązowych oczu jest złoty połysk, dlatego warto postawić również na cienie z połyskiem w kolorze złota, beżu lub brązu. Dobrym rozwiązaniem będzie użycie ciemnych kolorów cieni do oczu, takich jak czarny i granatowy. Będą one nadawać głębi oczom i podkreślać urodę.

Techniki makijażu dla brązowych oczu

Idealna technika makijażu dla brązowych oczu musi uwzględniać kształt i wielkość oka. W przypadku małych oczu warto użyć jasnych kolorów, które optycznie je powiększą. Natomiast dla większych oczu można zastosować methode “halo eye” czyli stosowanie jasnego cienia wewnętrznie na powiece, a ciemniejszego na zewnętrznej krawędzi.

Oczywiście każda twarz jest inna i należy dobierać techniki makijażowe w zależności od indywidualnych potrzeb.

Make-up dobrej jakości

Niezależnie od wybranej techniki i kolorów cieni do oczu, ważne jest, aby mieć dobry jakościowo makijaż. Cienie powinny być pigmentowane i trwałe, pozostawiając lśniący efekt przez cały dzień. W przypadku szukania dobrych produktów warto się zaopatrzyć w materiałach od znanych producentów.

Podsumowanie

Makijaż dla brązowych oczu nie jest trudny, ale wymaga pewnych umiejętności i wiedzy na temat doboru kolorów i technik ich aplikacji. Są to jednak umiejętności, które można łatwo zdobyć, a ich wynikiem będzie efektowny i trwały makijaż, który podkreśli piękno brązowych oczu.