Jaki pies dla dziecka będzie najlepszy?

Dziecko w domu wymaga szczególnej uwagi i poświęcenia. Jednak warto uczyć dzieci empatii i odpowiedzialności poprzez posiadanie psa w domu. Jaki pies dla dziecka będzie najlepszym wyborem?
Nowofundland to rasa psa, który charakteryzuje się dużą przyjacielskością. Jest to pies o dużej życzliwości, delikatności i łagodności, zwłaszcza w stosunku do ludzi. Bardzo przyjazny wobec dzieci. Nie wykazuje agresji do innych psów.

 

Innym psem bardzo rodzinnym jest Seter Irlandzki, który ze swojej natury potrzebuje dużo bliskości człowieka. Inteligentny i żywy, potrzebuje dużo ruchu. Nie jest agresywny wobec obcych i innych zwierząt.
Pudel jest bardzo lubiany przez dzieci, pewnie dlatego, że przez swój wygląd jest bardzo słodki. Jest on bardzo inteligentny, dumny, cierpliwy i energiczny. Nadaje do kontaktu z alergikami, ponieważ posiada włosy a nie sierść.
Owczarek niemiecki długowłosy jest dużym psem ale jego wielkość nie wyklucza go w kontakcie z dziećmi. Wszystko dlatego, że jest wiernym przyjacielem człowieka. Jest to pies bardzo inteligentny i szybko przywiązujący się do swojego właściciela.