Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?
Każda skóra, niezależnie od wieku czy rodzaju, od czasu do czasu wymaga peelingu. Dlatego jest to zabieg polecany dla każdej skóry. Do tego skóra tłusta i cierpiąca na trądziki i zaskórniki jest bardzo wskazanym zabiegiem. Pomaga również na błyszczenie. Skóra sucha, czyli szara, pozbawiona blasku i kolorytu, znacząco także skorzysta na tym peelingu. Już po pierwszym zabiegu skóra nabierze kolorytu i będzie wyglądać na bardziej wypoczętą. Pomoże również peeling przeprowadzany regularnie na skórę skłonną do przebarwień.
Kluczem do sukcesu jest regularność, dlatego musimy pamiętać, że dolegliwości nie pojawiły się z dnia na dzień i z dnia na dzień nie znikną. W przypadku skóry problematycznej niezbędna jest cierpliwość, ale efekty bez wątpienia się pojawią. Warto zaznaczyć, że niezależnie od problemu, z jakim się borykamy, zabieg peelingu kawitacyjnego jest bezbolesny.
Najlepsze urządzenia do peelingu kawitacyjnego – peeling kawitacyjny jaki kupić
Dermaflasg DERMAPORE Ultrasonic Pore Extractor & Serum Infuser – cena tego peeling jest całkiem tania, a urządzenie wydajne i skuteczne.
Skin Gym – ten peeling jest dobry dla początkujących i zaczynających swoją przygodę z kawitacją, gdyż jest bardzo prosty i intuicyjny w użyciu, a do tego liftinguje, nawilża i oczyszcza, więc zapewnia kompleksowe traktowanie.
Halipax – jest to urządzenie ze średniej półki cenowej; zapewnia złuszczanie skóry oraz ujędrnia i unosi skórę dzięki impulsowi mikroprądowemu i przerywanym ultradźwiękom, a tryb jonów dodatnich usuwa zanieczyszczenia i sebum oraz głęboko oczyszcza.
Przebieg peelingu kawitacyjnego i przeciwwskazania do zabiegu
Warto zaznaczyć, że peeling kawitacyjny jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Przed rozpoczęciem należy zmyć makijaż i umyć twarz żelem, a następnie zwilżyć naskórek. Aby to zrobić, użyj soli fizjologicznej lub innego preparatu bezalkoholowego. Kiedy nasza skóra jest już zwilżona – można przystąpić do procedury peelingu. Urządzenie wyposażone jest w płaską końcówkę i nakładamy ją na całą powierzchnię skóry. Powolnymi ruchami przesuwamy po obszarze, który chcemy poddać zabiegowi – staramy się to robić precyzyjnie i uważnie. Skupiamy się głównie na strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie, ponieważ to właśnie w tych miejscach najczęściej pojawiają się zaskórniki i gdzie wydzielana jest największa ilość sebum.