Jaką dietę wybrać, aby schudnąć?

Wybór odpowiedniej diety, dopasowanej do indywidualnych potrzeb i stylu życia, nigdy nie należy do łatwych. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy: dieta odchudzająca, otrzymujemy aż 17 600 000 wyników, a wśród różnych propozycji wyróżnić można diety oparte o gotowe, standardowe jadłospisy oraz diety komponowane indywidualnie. Którą opcję wybrać?

Gotowe diety nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz chudnąć komfortowo i nie wyrządzić sobie krzywdy, redukując drastycznie ilość kalorii lub odmawiając sobie niezbędnych do życia witamin oraz mikroelementów. Alternatywą dla popularnych, masowo upowszechnianych diet są indywidualne diety online, opracowywane przez dietetyków na podstawie drobiazgowej analizy stanu zdrowia osób borykających się z nadwagą.

Diety indywidualne

Indywidualne programy kuracji odchudzających stanowią coś więcej niż propozycje menu na każdy dzień. To kompleksowe terapie holistyczne, oparte o trening ciała i umysłu, mające doprowadzić do oczyszczania organizmu, regeneracji, poprawy metabolizmu oraz samopoczucia.

Wśród terapii indywidualnych wyróżnić można programy ukierunkowane na utratę tkanki tłuszczowej, wzmocnienie kondycji psycho-fizycznej lub eliminacji toksyn oraz złogów, nagromadzonych przez wiele w układzie pokarmowym. Coach-dietetyk układa plan działania, bazując na analizie Twojego stanu zdrowia oraz szczerej rozmowie.

Dieta dopasowana do stylu życia

Decydując się na jedną z tysięcy gotowych diet nie masz pewności, że unikniesz efektu jo-jo i osiągniesz pożądane rezultaty. Takie programy ograniczają się zwykle do krótkoterminowych zaleceń, a po przejściu kilkunasto- lub kilkudziesięciodniowego cyklu dietetycznego następuje spadek motywacji i rosnące poczucie zagubienia, wywołane brakiem dalszych wskazówek, co robić i jak się odżywiać.

Diety holistyczne, prowadzone pod kierunkiem dietetyka, ściśle dopasowane do Twoich potrzeb, mogą być zalążkiem Twojej życiowej przemiany. Nie jest to wyłącznie program żywieniowy, lecz także zaawansowane wsparcie psychoterapeutyczne oraz pakiet precyzyjnych zaleceń i narzędzi, służących realizacji zamierzonych celów.