Jak zadbać o przekłute uszy?

Decydując się na przekłucie uszu należy wziąć pod uwagę to, że zanim będziemy mogli cieszyć się zakładaniem różnych kolczyków musimy najpierw zadbać o odpowiednie zagojenie się tego miejsca. Odpowiednia pielęgnacja tego miejsca po wykonanym zabiegu sprawi, że zminimalizujemy ryzyko wystąpienia powikłań w postaci infekcji i szybciej będziemy mogli cieszyć się nowymi dodatkami. Warto więc poważnie podejść do tego tematu i kurczowo trzymać się zaleceń.

Jak dbać o przebite uszy?

To całkowicie normalne, że po wykonanym zabiegu zastanawiamy się jak dbać o przekłute uszy. To od tego zależy bowiem nasze zdrowie i szybkość gojenia się rany. Warto więc stosować się do kilku zaleceń, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

1. Nie dotykaj uszu brudnymi rękami.
Ręce są siedliskiem zarazków. Codziennie mają kontakt z różnymi przedmiotami, przez co w łatwy sposób możemy przenieść z nich bakterie na przebite miejsce. Jest to bardzo prosta droga do wystąpienia infekcji, a w rezultacie przedłużenia procesu gojenia. Z tego względu zawsze przed ich dotknięciem należy starannie umyć ręce.

2. Zadbaj o odpowiednią higienę tego miejsca.
Należy pamiętać o tym, aby oczyszczać miejsce przekłucia co najmniej dwa razy dziennie. Najlepiej będzie jeżeli wykorzystamy do tego celu specjalny płyn lub żel do dezynfekcji ran. Czynność tą wykonujemy bez wyciągania kolczyka.

3. Zachowaj szczególną ostrożność.
Ważne jest, aby unikać momentów, w których do rany mogą dostać się niepożądane substancje. Z tego względu powinniśmy wstrzymać się na jakiś czas z korzystaniem z basenów czy saun oraz być szczególnie ostrożnymi podczas mycia włosów. Szampon, którego używamy powinniśmy w miarę możliwości szybko spłukiwać, aby nie zostawał niepotrzebnie długo na naszych uszach. Musimy również uważać z nakładaniem na nie odżywek czy przy korzystaniu z lakieru do włosów. Poza tym powinniśmy zachować ostrożność również podczas wykonywania ćwiczeń czy zakładania ubrań, aby nie zahaczyć i nie pociągnąć przypadkowo o kolczyk.