Jak wysłać paczkę z Anglii do Polski?

Mieszkając w Anglii, czasem przyjdzie nam wysłać paczki do Polski. Rodzina w kraju chce dostać coś, czego u nich nie ma albo po prostu musimy im coś szybko dostarczyć. W takich sytuacjach warto wiedzieć jak to zrobić, żeby ten proces był szybki i bezproblemowy.

Jak wysłać paczkę z Anglii do Polski?

Paczki pomiędzy Wielką Brytanią a Polską przemieszczają się niemal bez przerwy. Wynika to z tego, że Anglia jest ważnym partnerem handlowym wielu firm w Polsce. Dlatego też wysłanie paczki do Polski nie powinno stanowić dla nas większego problemu. Ale czy tak jest w rzeczywistości?
Najpopularniejszą formą wysłania tego rodzaju przesyłki jest skorzystanie z firmy Euro-paka, która specjalizuje się w dostarczaniu paczek między tymi krajami. Każdego dnia kurierzy Euro-paki transportują setki przesyłek z jednego kraju do drugiego. Dużą zaletą skorzystania z ich usług jest to, że są one stosunkowo tanie, jakby porównać je z innymi opcjami dostępnymi na rynku. Warto pamiętać też o tym, że firma ta działa również w innych krajach.

Co musimy zrobić, żeby wysłać paczkę z Anglii do Polski?

Najłatwiej będzie to zrobić poprzez panel online Euro-paki. Dzięki niemu możemy w szybki sposób wysyłać przesyłki nie wychodząc z domu. Wystarczy, że wejdziemy na stronę i wprowadzimy wszystkie potrzebne dane do systemu. Kiedy skończymy, będziemy mogli umówić się z kurierem, który przyjdzie do nas w celu odebrania przesyłki. Od tego momentu nie musimy się już niczym martwić – nasza paczka trafi na miejsce bez problemów. Po przekroczeniu granicy zostanie ona przekazana którejś firmie kurierskiej, która funkcjonuje w Polsce. Euro-paka współpracuje z przedsiębiorstwami takimi jak DPD, UPS czy ParcelForce, czyli jednymi z większych firm kurierskich w Polsce. Dużą zaletą tego systemu jest to, że będziemy mogli cały czas śledzić naszą paczkę i sprawdzać gdzie znajduje się w danym momencie. Wystarczy, że skorzystamy z systemu śledzenia przesyłek w internecie, gdzie będziemy mogli stale kontrolować gdzie jest paczka.