Glinka czerwona – bogactwo minerałów

Maseczka z czerwonej glinki to naturalny kosmetyk, który można stosować na wiele sposobów. Jest interesującym produktem, wartym zainteresowania, ponieważ może okazać się niezwykle skuteczna w zwalczaniu wielu problemów ze skórą. Glinka czerwona jest składnikiem wielu kosmetyków, nie tylko masek i kremów, ale też produktów do włosów, a nawet past do zębów. Jakie właściwości ma glinka czerwona?

Właściwości glinki czerwonej

Czerwona glinka obfituje w wysoką zawartość minerałów, jak wapń, żelazo, krzem, miedź, glin, potas, tytan, mangan, magnez, cynk i fosfor. Ten czerwony proszek może sprawdzić się w niwelowaniu wielu dolegliwości skórnych. Przypisuje mu się działanie takie jak:

– oczyszczanie skóry z nadmiaru zanieczyszczeń i toksyn,
– działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne,
– łagodzenie stanów zapalnych skóry,
– uszczelnienie naczyń krwionośnych i niwelowanie pajączków,
– ograniczanie wydzielania sebum.

Maseczka z glinki czerwonej jest szczególnie polecana osobom z cerą tłustą i mieszaną. Pomoże w zwalczaniu trądziku, a zwłaszcza trądziku różowatego – glinka czerwona łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne, a przy tym jest łagodna i delikatna, dlatego spokojnie mogą korzystać z niej osoby skłonne do uczuleń i alergii.

Jak przygotować maseczkę

Maseczkę można kupić w gotowej formie, przygotowanej do bezpośredniego nakładania na twarz, a można też zrobić ją samodzielnie w domu, mieszając czerwony proszek z wodą. Oczyszczenie i odżywienie skóry to nie jedyne efekty jej stosowania. Regularnie używana łagodzi stany zapalne, zapobiega ponownym infekcjom, a do tego napina i uelastycznia twarz. Ponadto, dzięki zawartości tlenku tytanu, nadającego charakterystyczną miedzianą barwę glince, skóra staje się jakby muśnięta słońcem, dając efekt naturalnej opalenizny.

Przygotowanie podstawowej wersji maseczki jest bardzo proste, bo wystarczy zamieszać odrobinę glinki z wodą. Taką bazę można uzupełnić o inne składniki, takie jak np. kurkuma, olejek kokosowy lub żel aloesowy. Nakładamy twarz grubą warstwę maski i pozostawiamy na około 15 minut. Nie dopuszczamy do zaschnięcia glinki na twarzy, dlatego co parę minut trzeba spryskać ją wodą. Można używać jej także na szyję i dekolt, zyskując efekt odmłodzenia i wygładzenia.