Czy można zwiększyć szanse na wygranie w Lotto?

Kupujesz los w Totalizatorze Sportowym i co dalej? Liczysz, że w niedługim czasie wejdziesz do grona najbogatszych Polaków. Piękne marzenie, nieprawdaż? Jednak czy jest to w ogóle możliwe?

Jakie jest prawdopodobieństwo trafienia szóstki?

Zacznijmy od podstaw, czyli zasad gry. Aby wygrać w Lotto, należy poprawnie wytypować 6 spośród 49 liczb. Można to zrobić własnoręcznie lub zdać się na szczęście i zagrać na chybił trafił. Każda z opcji jest równie prawdopodobna, a szansa na zwycięstwo wynosi dokładnie 1:13 983 816, czyli tyle, ile jest możliwych kombinacji, w jakie może się ułożyć sześć cyfr w ramach tak dużego zestawu.

Systemy a wyniki Lotto

Niektórzy od lat próbują grać różnymi systemami. Niektórzy kupują większe ilości kuponów, inni decydują się na opcję oferowaną przez samego organizatora loterii i skreślają 12 zamiast 6 liczb.

Wielką popularnością cieszą się również sposoby skreślania liczb wypadających częściej lub rzadziej w ostatnich losowaniach.
Warto jednak pamiętać, że nie da się oszukać matematyki. Każdy ze sposobów co najwyżej zwiększy nasze szanse, jednak na pewno nie da nam pewności wygranej. Pozostaje wyłącznie liczyć na szczęście.