Cena kryptowalut

Najstarszą i najpopularniejszą walutą cyfrową na świecie jest bitcoin. Jednak aby przewidzieć kursy kryptowalut ,nie jest to proste i jednoznaczne. Jest kilka czynników mających wpływ na wartość cyfrowej waluty.

Główne czynniki kształtujące kurs bitcoina

Na cenę kursu cyfrowych walut ma wpływ popyt i podaż. Popyt na bitcoina wiąże się z jego atrakcyjnością jako środek płatniczy, można anonimowo dokonywać transakcji . W przypadku tradycyjnej waluty jej kursy zależy od sytuacji finansowej i gospodarczej danego kraju. Inflacja nie wpływa na cenę kryptowalut. Cena cyfrowej waluty zależy głównie od zainteresowania nią . Media mają duży wpływ na kształtowanie wizerunku kryptowalut. Jeśli przedstawiony są w pozytywny środek jak ciekawe alternatywa dla tradycyjnych źródeł inwestowania, inwestorzy chętniej dokonują translacji. Jednak jeśli obraz jest sceptyczny, ludzie pochodzą do niej sceptycznie. Często władze krajów podchodzą sceptycznie do kryptowalut, ponieważ jest dobry sposób na pranie brudnych pieniędzy. Stosują nowe przepisy prawne , które mają zapobiegać tego typu działaniom, wpływa to również na cenę walut. Na cenę kursy krypto walut wpływa również rozwój technologii.
Na cenę walut wpływa również moc obliczeniowa komputerów wykopującyh tego typu pieniądze wirtualne. Jeśli taka moc rośnie ,można wydobyć większą ilość i częściej. Jeśli na świecie panuje kryzys, spada zaufanie do osób rządzących, ludzie decyduje się na zakup bitcoina.